Product Code: CS-WRK180PW
Brand: Cameron Sino
Worx WA3877 (1500 mAh, 40 V)
Product Code: CS-WRK180PW
Brand: Cameron Sino
4,8
from 500+ reviews on Google!
Capacity 1500 mAh
Rate 60 Wh
Voltage 40 V
Type Li-ion
Color Black/orange
Net weight 627 g
Dimensions 124 x 85.8 x 65.6 mm
Currently not in stock (delivery 3-4 weeks)
Qty:
Add to Cart
Your payment methods
Quick Battery Selection Guide
Confirm the Original Battery Model
Check Dimensions and Connector Type
Confirm Voltage Compatibility
Confirm Your Device Model
If you’re unsure, feel free to contact us before ordering.
Capacity 1500 mAh
Rate 60 Wh
Voltage 40 V
Type Li-ion
Color Black/orange
Net weight 627 g
4,8 from 500+ reviews on Google!
Ihre Zahlungsmöglichkeiten
The product is fully compatible with the following devices:
Worx
The product is interchangeable with the following product numbers:
WA3580
Description
Related products
CS-WRX540PX
CS-WRX540PX
Type Type: Li-ion
Voltage Voltage: 18 V
Capacity Capacity: 2000 mAh
Type Type Li-ion
Voltage Voltage: 18 V
Capacity Capacity: 2000 mAh
CS-WRX540PW
CS-WRX540PW
Voltage Voltage: 18 V
Voltage Voltage: 18 V
CS-WRX352PX
CS-WRX352PX
Voltage Voltage: 20 V
Voltage Voltage: 20 V
CS-WRX352PW
CS-WRX352PW
Voltage Voltage: 20 V
Voltage Voltage: 20 V
CS-WRR141PW
CS-WRR141PW
Voltage Voltage: 20 V
Voltage Voltage: 20 V
CS-WRM500PW
CS-WRM500PW
Voltage Voltage: 20 V
Voltage Voltage: 20 V
CS-ALK500PW
CS-ALK500PW
Voltage Voltage: 20 V
Voltage Voltage: 20 V
CS-WRX540PH
CS-WRX540PH
Voltage Voltage: 18 V
Voltage Voltage: 18 V
Is in stock!
Documents
Safety information
Responsible person
Techtek s.r.o.,
Company ID 03228673
registered at Slavíčkova 6,
638 00 Brno,
Czech Republic
Find batteries, accumulators, toners and ink cartridges for your branded equipment at Techtek.
Safe and fast delivery
Safe and fast delivery
99% positive reviews
99% positive reviews