Product Code: CS-RYB144PW
Brand: Cameron Sino
Battery for Ryobi RY6201 (1500 mAh, 14.4 V)
Product Code: CS-RYB144PW
Brand: Cameron Sino
4,8
from 500+ reviews on Google!
Capacity 1500 mAh
Rate 21.6 Wh
Voltage 14.4 V
Type Ni-MH
Color Black yellow
Net weight 651 g
Dimensions 109.5 x 74 x 104.7 mm
Currently not in stock (delivery 3-4 weeks)
Qty:
Add to Cart
Your payment methods
Quick Battery Selection Guide
Confirm the Original Battery Model
Check Dimensions and Connector Type
Confirm Voltage Compatibility
Confirm Your Device Model
If you’re unsure, feel free to contact us before ordering.
Capacity 1500 mAh
Rate 21.6 Wh
Voltage 14.4 V
Type Ni-MH
Color Black yellow
Net weight 651 g
4,8 from 500+ reviews on Google!
Ihre Zahlungsmöglichkeiten
The product is interchangeable with the following product numbers:
B-1415-S
B-1442T
BPP-1417
Description
Related products
CS-RTH962PX
CS-RTH962PX
Type Type: Ni-MH
Voltage Voltage: 9.6 V
Capacity Capacity: 3000 mAh
Type Type Ni-MH
Voltage Voltage: 9.6 V
Capacity Capacity: 3000 mAh
CS-RTH962PW
CS-RTH962PW
Voltage Voltage: 9.6 V
Voltage Voltage: 9.6 V
CS-RYB144PX
CS-RYB144PX
Voltage Voltage: 14.4 V
Voltage Voltage: 14.4 V
CS-RTB828PX
CS-RTB828PX
Voltage Voltage: 12 V
Voltage Voltage: 12 V
CS-RTB828PW
CS-RTB828PW
Voltage Voltage: 12 V
Voltage Voltage: 12 V
Is in stock!
Find batteries, accumulators, toners and ink cartridges for your branded equipment at Techtek.
Safe and fast delivery
Safe and fast delivery
99% positive reviews
99% positive reviews